Dinginlik ve tazelikline1line2
Bali Masajıline1line2

Bali Masajı, Endonezya’nın Bali bölgesine ait özel bir masaj türüdür. Bali Masajı, dokuları derinden ovalayarak vücudu atıklardan temizleyen, lenf sisteminize kan akışı sağlayan, enerji merkezlerini dengelemeye ve iç sisteminizin entegrasyonunu iyileştirmeye yardımcı olan bir masaj türüdür.

Bali masajında vücudun enerji noktalarına uygulanan yoğun olmayan yumuşak basınç ile enerji merkezleri arasında dengenin sağlanması amaçlanır.

Vücudu etkileyen sinirlerin ayakta bulunması ve sinirler aracılığı ile vücudun rahatlatılabilmesinden dolayı diğer masajlardan farklı olarak Bali masajına baştan değil ayaklardan başlanır.

Shiatsuline1line2

Japonca ‘parmak basıncı’ anlamına gelen Shiatsu (Şiatsu), el ile manipülasyon terapisidir. Geleneksel Japon kültüründe tedavi amaçlı kullanılan Shiatsu, vücuttaki enerji noktalarına parmak baskısı uygulanarak yapılmaktadır. Shiatsu, kas dokusunun esnekliğini arttırıcı etkisi ile ağrıların giderilmesinde ya da azaltılmasında da olumlu etkileri bulunan Shiatsu, vücuttaki enerji dengesini sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Stresle baş etmeye yardımcı olan Shiatsu; stresten kaynaklanan migren, uykusuzluk, iştahsızlık gibi sorunların giderilmesinde de olumlu etkileri olan bir masaj türüdür.

Thai Masajıline1line2

İnsan vücudunda 300’den fazla enerji kanalının olduğuna dair bir görüşü savunmaktadır. İnsanların vücudunda zamanla, enerji kanallarında bükülmeler veya düğümlenmeler yaşanabildiğini, bu bükülme ve düğümlerin de ağrı ve acıya yol açtığına inanmaktadırlar.

Bedenin harekete geçirilmesini, vücuttaki pozitif enerji akışını sağlamayı temel alan Thai geleneksel tıbbının kullandığı bir sağaltım yöntemidir. Hastalıkların vücuttaki enerji noktalarının tıkanmasından ileri geldiğine inanan Doğu kültürlerinde tedavi amaçlı kullanılan masajlardan biridir. Doğru tekniklerle ve uzmanlar tarafından uygulandığında ağrıları ortadan kaldırıcı etkileri bulunmaktadır. Thai Masajı düzenli uygulandığında kasların işlevsellik, bedenin ise esneklik kazanmasını sağlar.

Tayland (Thai, Tai veya Tay) Masajında diğer masajların aksine hareketsiz bir şekilde uzanılmaz. Masaj yapanın da masaj yaptıranın da hareketli olduğu bu masaj türünde rahatlamaktan çok iyileştirme özelliği bulunmaktadır.

Kuşaklar boyu süregelen egzotik, benzersiz ve muhteşem bir pasif yoga olarak da bilinen Thai Masajında, gerilimi azaltmak için enerji noktalarına basınç yapılır. Canlılık ve esnekliği artırmak için de esnetme teknikleri uygulanır.

Eklem esnekliğini ve hareketliliğini artırmak amacıyla enerji noktaları üzerine baskı uygulanarak yapılan bir masaj türüdür.

Refleksolojiline1line2

Refleksoloji, kişinin kendisini fiziksel ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlayan bir tür denge masajıdır.

‘Ayaklar vücudumuzun aynasıdır.’ prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve Uzak Doğu geleneksel tıbbının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş bu masajda, ayak tabanında belirli noktalara baskı uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Kişinin ayağında belli noktalara verdiği tepkilere göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.

Refleksoloji masajının ardından tıkanıklığa sebep olan enerji serbest kalır ve bedendeki enerji akışı sağlanmış olur. Ayrıca vücudu stresten ve toksinlerden arındırır, rahatlatır ve dinlendirir. Aynı zamanda dolaşım sistemini güçlendirme özelliği de bulunan refleksoloji masajının uykusuzluk gibi kronik görünen birçok rahatsızlığı giderme yönünde güçlü etkileri bulunmaktadır.

Hint Başı Masajıline1line2

Hint Baş Masajı, binlerce yıllık tarihi kökeni ile Hindistan’da uygulanan bir masaj türüdür. Hint Baş Masajının amacı baş, yüz, boyun ve omuzlardaki doku, kas ve eklemlerde biriken gerilimi tahliye etmektir.

Ovalama ve derin basınç içeren farklı hareketler; kafatası, boyun ve omuz bölgesine uygulanır. Baş ağrısı, migren, stres, gerilim, yorgunluk, uykusuzluk ve sinüzit sorunlarına çok iyi gelen baş masajı aynı zamanda eklemlerin esnekliğini de sağlar. Kan ve lenf dolaşımını arttırarak, bağ ve kas dokusunu gevşeterek toksin atılımını destekler.

Özellikle stres ve gerilimin yan etkilerini ortadan kaldırmak için ideal bir masaj türüdür.

Zihni dinlendiren, rahatlatan bu masaj, doğru tekniklerle düzenli olarak uygulandığında migren, depresyon gibi strese bağlı pek çok rahatsızlığın tedavisine olumlu katkı sağlayacaktır.